Home

Kontaktai

Jonas Zubavičius
Vilkaviškis
E. paštas:
zubavicius@droziniai.lt
Mob. telefonas: 861296962
Skype: jonas0806

    Jono Basanavičiaus tėviškė Ožkabaliuose praturtėjo – sekmadienį čia atidarytas besikuriantis skulptūrų parkas. Visuomenei pristatyti plenere „Ožkabalių išdaigos“ dalyvavusių rajono tautodailininkų medžio meistrų darbai.
    Įvairias pasakas primenančias skulptūras Suvalkijos (Sūduvos) etninės kultūros globos tarybos pirmininkės pavaduotojas Valentinas Jazerskas pavadino pirmąja dovana vaikams šioje visiems brangioje vietoje – Lietuvos tautinio atgimimo ąžuolyne. Pasak vienos iš projekto kūrėjų ir įgyvendintojų, Vilkaviškio kultūros centro etnografės Nijolės Skinkienės, priminusios, koks nuo seno yra glaudus mūsų tautos žmonių sąlytis su medžiu, džiugu, kad vaikai Basanavičynėje supsis ne ant kokių nors šaltų metalinių ar plastmasinių konstrukcijų sūpynių, o ant medinių – tikrų ąžuolinių, kad šėlios J.Basanavičiaus užrašytų pasakų herojų draugijoje.
    Šėlionės prasidėjo jau sekmadienį, kai pievon sušoko kerdžiaus prižiūrimi oželiai, surengę tikras badynes (Kybartų pagrindinės mokyklos I.Šunokienės vadovaujamas šokių kolektyvas „Škacukai“), kai aukščiau nosies mėgino iššokti ir kitokias išdaigas krėsti S.Jankienės šokėjai, kai Jono Basanavičiaus vidurinės mokyklos dainininkai nepaisydami lietaus traukė dainą „Ožys ant tilto stovėjo“... Atidengus skulptūras vaikai grūdosi į raganos geldą, kabarojosi ant vilko, lipo pasižvalgyti nuo ožio tarpuragio ar mėgino būriu atsverti kitame sūpynių gale atsisėdusį jų meistrą.
    Atsidėkodami skulptūras kūrusiems meistrams – Raimundui Blažaičiui, Jonui Zubavičiui, Povilui Juciui ir Nauriui Valuckui – vaikai jiems uždėjo ąžuolo vainikus, įteikė padėkas. Dėkojo dėdei Raimundui, kad moka drožti ožiukus ir net raideles, dėdei Povilui – už vilką, kuris padės nugalėti baimę, dėdei Jonui – kad galės suptis ne vieni, o meškiukų ir pelėdų kompanijoje, dėdei Nauriui – už smagumą važinėtis gelda... Tautodailininkų darbais džiaugęsi ir jiems dėkoję Savivaldybės meras Algirdas Bagušinskas ir apskrities viršininkas Albinas Mitrulevičius žadėjo, kad parko vaikams steigimo idėja bus tęsiama. Ir kitais metais tam bus ieškoma galimybių bei lėšų. Juolab kad klojimo pašonėje, kur triūsė šiemetinio plenero meistrai, dar liko nemažai ąžuolo medienos, iš kurios galėtų gimti ne viena žaidimams ir pramogoms skirta skulptūra.
    Prieš metus pradėtą projektą „Ožkabalių išdaigos“ rėmė Kultūros ministerija, Marijampolės apskrities kultūros plėtros fondas, Vilkaviškio rajono savivaldybė, skyrusi 6000 Lt. „Dėde Algirdai, ačiū, kad pasakos tapo tikros. Jūs esate pats dosniausias dėdė“, – įteikdami padėką Savivaldybės merui A.Bagušinskui sakė vaikai. Padėkota ir kitiems rėmėjams: dėdei Albinui (apskrities viršininkui A.Mitrulevičiui), ir dėdei Kaziui (UAB „Vilkasta“ direktoriui K.Kiaulakiui).
    Meistrams dėkingas J.Basanavičiaus sodybos-muziejaus šeimininkas Antanas Klimas, besidžiaugdamas praturtėjusia valda, kalbėjo, kad dabar lankytojus į Ožkabalius trauks ne tik senoviška sodyba, gražus ąžuolynas, bet ir skulptūrų parkas.
    Netgi oru nelepinusį sekmadienį čia buvo gausu žmonių. Pakviesti pasižiūrėti Kalvarijos teatro „Titnagas“ spektaklį Žemaitės „Mūsų gerasis“ žiūrovai vos tilpo erdviame klojime.
    Darbus užbaigusieji meistrai – N.Valuckas, P.Jucius, R.Blažaitis ir J.Zubavičius – buvo pagerbti ąžuolų vainikais.

Laima VABALIENĖ//Santaka
Romo ČĖPLOS nuotr.