Home

Kontaktai

Jonas Zubavičius
Vilkaviškis
E. paštas:
zubavicius@droziniai.lt
Mob. telefonas: 861296962
Skype: jonas0806

    VšĮ Marijampolės amatų centras, kuruojantis apie 100 Sūduvos amatininkų, mėgina jiems padėti realizuoti savo gaminius. Prieš pusmetį įstaiga atidarė parduotuvę-galeriją. Įmonėje dirba 2 žmonės.

    Idėja kurti tokią organizaciją kilo beveik atsitiktinai. Savivaldybė bendravo su Norvegijos Kvamo miesto savivaldybe. Nuolat į svečius atvažiuojantys norvegai prašydavo surinkti tautodailininkus su jų gaminiais. Svečiai netgi žadėjo finansiškai paremti centro, kuris vienytų amatininkus, kūrimą ir žadėjo pirkti lietuvių menininkų gaminius.
    "Planai pasikeitė Lietuvai įstojus į ES. Norvegija - ne ES šalis ir iš karto eksportuojamai produkcijai atsirado muitai, dėl kurių gaminiai labai pabrango. Teko galvoti, kaip išgyventi be jų paramos", - pasakoja Marijampolės amatų centro (MAC) direktorius Linas Natkevičius.
 
Dėl kainos tariasi
    Prieš pusmetį marijampoliečiai atidarė Sūduvos krašto amatininkų dirbinių parduotuvę-galeriją, kurioje realizuojami tautodailininkų darbai. Sukurtas tinklalapis, kuriame taip pat galima pamatyti, ką siūlo krašto auksarankiai.
    "Žmonės pas mus eina noriai. Džiaugiasi, jog pagaliau į juos atkreipė dėmesį. Per tinklalapį mus surado ir darbus atvežė kūrėjai iš Šiaulių, Kauno, Panevėžio, Ukmergės", - pasakoja direktorius. Jis neslepia, jog ne visada tautodailininkų darbus galima priskirti prie meno - nemažai yra ir kičo.
    Kol kas sudėtinga nustatyti pardavėjui ir pirkėjui priimtiną rinkos kainą, nes už gerus darbus žmonės nori didelių sumų. Jei gaminius planuojama išvežti į užsienį, už juos iš karto paprašoma dar daugiau pinigų. Tarp pirkėjų populiarėja medžio gaminiai ir skulptūros.
    "Populiariausia mūsų prekė - vilkaviškiečio Jono Zubavičiaus drožiami angelai. Žmogus nespėja jų gaminti", - prisipažįsta P. Natkevičius.
 
Skverbiasi į sostinę
    Kol kas parduoti tautodailininkų gaminius nėra paprasta. Atkritus Norvegijos rinkai, MAC atstovai važinėja į Vokietijos parodas, taip pat ieško, kur kūrinius parduoti Lietuvoje.
    "Dažnai pirkėjas norimą daiktą pamato parduotuvėje ir prašo amatininko telefono, kad pas jį galėtų nusipirkti pigiau. Taip pat elgiasi ir tinklalapyje norimą daiktą radę žmonės", - suvalkietiškais įpročiais skundžiasi direktorius.
Neseniai marijampoliečiai amatininkų dirbinius pradėjo vežti į sostinės galerijas. Tikimasi, jog didmiesčiuose bus galima rasti daugiau pirkėjų.
    "Galbūt pavyks įgyvendinti ir keletą projektų, kuriuos remtų ES. Pagal vieną iš jų Vilniaus senamiestyje atidarytume dailės dirbinių galeriją-dirbtuvę. Tikimės, jog tada sulauktume daug didesnio pirkėjų srauto", - tikisi p. Natkevičius.
 
2005 12 16, Verslo žinios, Nr. 243, 14p., Mano verslas